KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 10985312
*
nr 1098 5312
Teddy Sempinski
(1927-1998), Sverige
Blandteknik, tillskriven Sempinski, komposition, 15x50
Tadeusz-Marya (Teddy) Sempinski, polsk-svensk målare, tecknare och grafiker född i Grudziadz, Polen 1927, död 1998 i Västerås.
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 mars 2017
kl 18:26:41
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/3 18:06:02
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Teddy Sempinski
Tadeusz-Marya (Teddy) Sempinski, polsk-svensk målare, tecknare och grafiker född i Grudziadz, Polen 1927, död 1998 i Västerås.
Läs mer om Teddy Sempinski
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teddy sempinski vattenfärg
-
6334 Blandteknik
Acke Ã…slund (1881-1958), Sverige. Signerad, datera..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:17
-
6505 Blandteknik
Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signerad, bl..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:16
-
6564 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1896, sl..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:39
-
6571 Blandteknik
Ottilia Adelborg (1855-1936), Sverige. Signerad, d..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:21
-
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:33
-
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:07
*
Teddy Sempinski
Tadeusz-Marya (Teddy) Sempinski, polsk-svensk målare, tecknare och grafiker född i Grudziadz, Polen 1927, död 1998 i Västerås.
Läs mer om Teddy Sempinski
nr 1098 5312
Teddy Sempinski
(1927-1998), Sverige
Blandteknik, tillskriven Sempinski, komposition, 15x50
Tadeusz-Marya (Teddy) Sempinski, polsk-svensk målare, tecknare och grafiker född i Grudziadz, Polen 1927, död 1998 i Västerås.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 mars 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/3 18:06:02 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Teddy Sempinski
Tadeusz-Marya (Teddy) Sempinski, polsk-svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker född i Grudziadz, Polen 1927, död 1998 i VästerÃ¥s.Läs mer om Teddy Sempinski
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik komposition svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teddy sempinski vattenfärg
-
6334 Blandteknik
Acke Ã…slund (1881-1958), Sverige. Signerad, datera..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:17 -
6505 Blandteknik
Kine Eriksson, "Kackel i hönsgården". Signerad, bl..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:16 -
6564 Blandteknik
Oidentifierad konstnär. Signerad, daterad 1896, sl..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:39
-
6571 Blandteknik
Ottilia Adelborg (1855-1936), Sverige. Signerad, d..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:21 -
6565 Blandteknik
Signerad Roupé, daterad Fogdö 1934. Blandteknik, b..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:33 -
6402 Blandteknik
Silvére Croix. Signerad, daterad - 61, porträtt, m..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:07



